Kā uztaisīt zīdpapīra bumbiņas istabas greznošanai

maxresdefaultTuvojas Ramadāns un pamazām parādās vēlēšanās izrotāt māju. Zīdpapīra bumbiņas ir jauks veids kā to izdarīt. Tās ir viegli uztaisīt, arī bērni var palīdzēt pie locīšanas, izskatās skaisti un krāsaini, jo zīdpapīrs ir pieejams visdažādākajās krāsās, turklāt daudzviet to var nopirkt pa vienai lapiņai, tāpēc var izveidot raibas krāsu kombinācijas. Tās ir arī ļoti vieglas un ir vienkārši piestiprināmas jebkurā vietā ar kāda lipekļa palīdzību.

Parasti zīdpapīrs tiek pārdots ļoti lielās loksnēs. Man bija lūk šāds. Pirku Freko veikalā, tur bija ļoti liela krāsu izvēle. Papīru salocīju un sagriezu tā lai loksne sanāk mazliet lielāka kā A4 lapa. Papīrs tā precīzi arī salokāms. Kreppapīrs gan te nederēs, no tā bumbiņas neizskatīsies ne tuvu tik labi.

3Tad saliekam desmit loksnes vienu uz otras. Var visas likt vienā krāsā, var likt pāris krāsas, vai vispār pavisam raibu bumbiņu taisīt. Un sākam locīt gropēs. Pārāk platas gropes gan netaisiet citādi nebūs tik kupla bumbiņa. Attēlā jau ir speciāli bumbiņām sagatavots papīrs ar nogrieztām malām, Jūsējam būs taisnas.

4Kad viss salocīts nogludinām gropes, bet ar rokām, piespiest ar lineālu labāk nevajag, jo zīdpapīrs ir ļoti trausls. Pēc tam pa vidu pāris reizes aptinam diegu un atstājam garu asti aiz kuras piekārt. Tā kā mūsu papīram bija taisnas malas tad tagad nogriežam abus sānus vai nu trijstūrī vai pusaplī, kā pašiem labāk patīk. Ar trijstūri būs spuraināka bumbiņa. Var arī iegraizīt galos gareniski lai iznāk daudz mazas strēmelītes.

5.jpgTagad ir tas sarežģītākai mirklis. Atlokam vienu pusi kā vēdeklīti un sākam uzmanīgi celt lapiņas uz augšu pa vienai. Pirmo cik vien augstu varam un pārējās aizvien zemāk. Piecas lapas paceļam uz vienu pusi un piecas uz otru. Tad to pašu atkārtojam arī ar otru bumbiņas daļu. Lapiņas uz augšu jābīda ar pacietību, jo zīdpapīrs šajā posmā var viegli ieplīst, bet ja gadās ka kaut kur arī ieplīst tad parasti gatavai bumbiņai to tāpat neredzēs.

Kad viss ir salocīts  mazliet piekārtojam lai bumbiņai būtu simetriska un skaista formiņa un viss gatavs, varam piekārt kur vien vēlamies. Es piestiprināju ar šādiem te lipekļiem. Šie bija melni, bet tie ir pieejami arī citās krāsās. Šīs taisīju pagājušajā gadā. Nostāvēja visu Ramadānu, formu nezaudēja un zemē nekrita.

Lai Jums arī sanāk skaisti izpušķot savu mājokli!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s