Bērni ap Pravieti (s): Hasans bin Alī

desert-child-300x225Hasans bin Alī bija Pravieša Muhammada (s) meitas Fātimas dēls. Hasanam bija ļoti paveicies ar viņa vārdu (kas nozīmē ‘labs’), jo viņš bija labs gan raksturā, gan izskatā, gan arī valodā. Pats Pravietis (s) deva viņam šo vārdu ‘Hasans’ – vārds, kurš pirms viņa nekad iepriekš nebija lietos.

Bērnībā Hasans pavadīja daudz laika kopā ar Pravieti (s) un bieži ar viņu spēlējās. Viņš mēdza Pravieti (s) saukt par tēti pat viņa īstā tēva Alī klātbūtnē. Hasans mēdza rāpties uz Pravieša (s) muguras, kad viņš noliecās pie zemes lūgšanā, bet Pravietis (s) vienmēr bija pret viņu ļoti laipns un izturējās pacietīgi. Ibn Abbas teica, ka reiz Dieva Vēstnesis (s) iznāca laukā, Hasanam sēžot uz viņa pleciem, un kāds vīrs teica: “Ak, puisēn, uz cik gan lieliska dzīvnieka tu jāj.” Uz to Pravietis (s) atbildēja: “Un viņš ir arī lielisks jātnieks.” (At-Tirmidhi)

Pravietis (s) tik ļoti Hasanu mīlēja, ka viņš mēdza teikt saviem līdzgaitniekiem: “Tas, kurš mīl mani, lai mīl arī viņu [Hasanu]; lai tie, kas šeit ir klāt, informē par to arī tos, kuru šeit nav.” Līdzgaitniekiem nebija grūti sekot šim viņa rīkojumam, jo pat pēc sejas pantiem un ārējā izskata Hasans ļoti līdzinājās Pravietim (s). Pēc Pravieša (s) nāves, līdzgaitnieku acis vienmēr pildījās ar asarām, kad vien viņi ieraudzīja Hasanu, jo viņa izskats atgādināja viņiem par Hasana vectēvu.

———————————————–

Sagatavots balstoties uz “Child Companions around the Prophet (saw)” grāmatu. 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s